Kryteria wyboru wagi inwentarzowej oraz wagi inwentarzowej z poskromem

Kryteria wyboru wagi inwentarzowej oraz wagi inwentarzowej z poskromem

Waga inwentarzowa i inwentarzowa z poskromem – jak wybrać odpowiednią wagę? W wyborze odpowiedniej wagi pomogą nam poniższe kryteria, którymi zazwyczaj nasz dział handlowy kieruje się badając potrzeby klienta:

 - Jakie jest przeznaczenie wagi – czy jest to waga dla trzody chlewnej w tym przypadku będzie to waga inwentarzowa niska czy też dla bydła lub koni, gdzie stosuje się wagę inwentarzową wysoką lub inwentarzową z poskromem.

- Do czego ma służyć waga czyli określenie dodatkowych wymagań – oprócz ważenia należy przewidzieć inne potrzebne funkcje, które ma spełniać konstrukcja np. uwzględnić wykonywanie zabiegów weterynaryjnych (szczepienie, oznakowanie itp.). W celu dostosowania do potrzeb wykonujemy dodatkowe wzmocnienia, funkcję podnoszenia bydła, regulację szerokości (w przypadku poskromu możliwość dodania bocznej ścianki regulującej, funkcję unieruchamiającą zwierzę w celu wykonania zabiegów weterynaryjnych), dodatkowe drzwiczki pomocnicze czy przelotowe, wejście od boku, kierunek otwierania drzwi i inne. Dla trzody w wyposażeniu dodatkowym stosuje się również rolki pomagające wejście/wyjście zwierzęcia.

- Jakie są wymiary – należy oszacować wymiary zwierzęcia, pod ten wymiar zostanie dobrana odpowiednia klatka. Poskrom dostosowuje się z zachowaniem luzu, lecz tak by zwierze nie mogło swobodnie zmieniać położenia. W przypadku trzody chlewnej wymiar jest niestandardowy, dostosowany do ilości ważonych zwierząt - najczęściej od 0,8x1,2m do 4,0mx6,0m; za standardową wysokość wagi inwentarzowej dla trzody uważa się ok. 1,1m, natomiast dla bydła i koni stosuje się najczęściej wymiar 1,2mx2,5m za standardową wysokość uznaje się 1,7m. W przypadku poskromu najczęściej stosujemy standardowe wymiary 1,2mx2,30m, wys. 1,7m, które można zmienić dostosowując się do potrzeb klienta.

 - Materiał wykonania – w przypadku wagi inwentarzowej można zamówić w wersji malowanej lub nierdzewnej, miernik w wersji z tworzywa sztucznego lub nierdzewny. Warto dodać, że nasze mierniki posiadają funkcję stabilizacji pomiaru podczas poruszania się zwierzęcia. W przypadku poskromu wykonujemy konstrukcję w wersji malowanej z miernikiem w wykonaniu nierdzewnym.

W celu uzyskania więcej informacji na temat wagi inwentarzowej i wagi inwentarzowej z poskromem kliknij tutaj lub skontaktuj się z działem handlowym klikając tutaj.